Volejte výrobci 736 488 256

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Novější 1

DOPRODEJ Biorobot 15

Datum konání: 26. 11. 2017

Ceny

Původní cena: 99 000,- Kč bez DPH,

Nová cena: 66 000,- Kč bez DPH (sleva 33 000 Kč, tj. 33,3 %)

Zařízení je nové, nepoužité, sleva je poskytována jako výprodejní z důvodu ukončení výroby sestavy typu Biorobot 15.

Sestava Biorobot 15 obsahuje

 • kotel 25 kW s hořákem (výkonový rozsah od 8 do 25 kW, emisní třída 3);
 • elektronické řízení RT16;
 • externí podavač paliva DRA kov 1,5 m dopravní délky.

Pozn.: pouze pravostranné provedení - při pohledu zepředu na kotel je hořák instalován z pravé strany.

automatický kotel Biorobot15Výhody

Předností zařízení je možnost spalování paliva klasifikace C1 (dle ČSN 303-5:2013), tedy včetně příměsí kůry anebo jen z kůry - levnějšího paliva, které v klasických hořácích na dřevní pelety spalovat nelze. Zařízení si však snadno poradí i s tzv. agropalivy (nedřevní biomasou).

ostatní informace

 • v nové ceně zařízení není doprava na místo instalace;
 • běžná sazba DPH při prodeji: 21 %;
 • zvýhodněná sazba DPH při montáži topenářskou firmou: 15 %;
 • výrobce zařízení běžně poskytuje záruční i pozáruční servis;
 • na zařízení dnes není možno žádat o dotace z programů Nová Zelená Úsporám (NZÚ) a Kotlíkové dotace;
 • detailní popis zařízení (*.pdf, 2,7 MB).

Platnost nabídky

Nabídka je platná od 26. listopadu 2017 do vyprodání zásob. 

PoptávkaNovinka - kotel APOLLO-ETKA COAL

Datum konání: 10. 5. 2017

kotel etka apollo coalNově zákazníkům nabízíme automatický kotel na hnědé uhlí APOLLO-ETKA COAL s výkonem v rozsahu od 7 do 24 kW.

Kotel splňuje požadavky emisní třídy 3.

Hořák se zásobníkem na uhlí o obsahu cca 150 kg může být umístěn zleva či zprava od přední strany kotle.

 

Bližší podrobnosti a technické údaje jsou uvedeny na stránce produktů - KOTLE.kotel APOLLO-ETKA All Pellets - výrobek zařazený v SVT8728

Datum konání: 12. 4. 2017

kotel-etka-apollo-all-01.jpgSdělujeme široké veřejnosti, že náš výrobek Kotel APOLLO-ETKA ALL PELLETS s hořákem ROTOJET® HR25 byl zařazen do seznamu výrobků a technologií pod číslem SVT8728.

Dotace může, v případě projektu fyzických osob, dosáhnout až 80 % způsobilých výdajů, nejvýše 120 tis. Kč (v prioritních oblastech až 127,5 tis. Kč).

Bližší podrobnosti a technické údaje jsou uvedeny na stránce produktů - KOTLE.Patent č. 306645 k PV 2016-103

Datum konání: 16. 3. 2017

Patent č. 306645 k PV 2016-103 "Způsob odvodu popela a/nebo strusky z otočné spalovací komory spalovacího hořáku, otočná spalovací komora a spalovací hořák k provádění tohoto způsobu"

Vážení zákazníci,

rádi Vás informujeme, že naše společnost obdržela patent pro konstrukční řešení inovovaného hořáku ROTOJET, určeného pro spalování agropaliv.

Inovovaný hořák Rotojet je vybaven rotačním roštem nově vyrobeným ze žáruvzdorného materiálu snášejícího teploty vysoce nad 1000 °C, s nepřilnavou povrchovou úpravou, která zabraňuje ulpívání spálených zbytků paliva a popele na povrchu roštu. To je zvláště důležité při spalování materiálů s nízkou teplotou tavení popela (obecně u agropaliv tj. paliv z nedřevní biomasy, popř. z rašeliny).

Otočný válcový rošt je opatřen sadou otvorů, které zabezpečují distribuci spalovacího vzduchu a jejichž nová geometrie zamezuje jejich ucpávání. Rošt má samočisticí vlastnosti a dlouhodobé zkoušky prokázaly, že umožňuje celoroční provoz bez čištění.

Celé řešení otočného roštu je jedinečné a je nově chráněno nejen užitným vzorem PV 2016-103 ale nyní i patentem. Udělení patentu je pro nás další motivací k pokračování ve vývoji dalších zařízení ke spalování obtížně spalitelných paliv.Samočistící vlastnost otočného roštu

Datum konání: 19. 8. 2016

Inovovaný hořák Rotojet je vybaven rotačním roštem nově vyrobeným ze žáruvzdorného materiálu snášejícího teploty vysoce nad 1000 °C, s nepřilnavou povrchovou úpravou, která zabraňuje ulpívání spálených zbytků paliva a popele na povrchu roštu. To je zvláště důležité při spalování materiálů s nízkou teplotou tavení popela (obecně u agropaliv tj. paliv z nedřevní biomasy, popř. z rašeliny).

Otočný válcový rošt je opatřen sadou otvorů, které zabezpečují distribuci spalovacího vzduchu a jejichž nová geometrie zamezuje jejich ucpávání. Rošt má samočisticí vlastnosti a dlouhodobé zkoušky prokázaly, že umožňuje celoroční provoz bez čištění.

Celé řešení otočného roštu je ojedinělé a je chráněno užitným vzorem. končící topná sezóna 2015-2016

Datum konání: 31. 5. 2016

Vážení uživatelé a zákazníci,

po ukončení topné sezóny je vhodné nechat si připravit zařízení, zejména hořák na tuhá paliva, k příštímu provozu. Pokud jste si ještě nenechali provést kontrolu technického stavu a provozu zařízení, máte již nejvyšší čas. Podle zákona o ochraně ovzduší č. 201/2012 Sb. jsou všichni provozovatelé kotlových sestav na tuhá paliva povinni na vyžádání předkládat příslušným obecním úřadům doklad o provedení této kontroly. Kontrola se musí znovu opakovat každé dva roky, jinak hrozí podle téhož zákona nemalé sankce (až 20 tis. Kč u nepodnikatelů a až 50 tis. Kč u podnikajících osob). Zákon je již delší dobu účinný, nenechte odstranění závadného stavu až na popud úřadů, může Vás to zbytečně přijít o dost dráže, než když si kontrolu necháte včas provést pracovníky naší společnosti. Kontroly provádíme jako výrobce zařízení. Informujeme Vás také, že žádné jiné společnosti anebo jiným osobám jsme autorizaci k provádění zákonem nařízených kontrol nesvěřili.

Pro další informace a zejména možnost objednání kontroly pokračujte na naši stránku SERVISPozvánka na výstavu Aqua-Therm Praha 2016

Datum konání: 2. 2. 2016 - 4. 2. 2016

Vážení zájemci,

přijďte se podívat na expozici vystavovatele BOKI GROUP, a.s., v hale 2D ve stánku 614.

Co vystavujeme

 • kotle tradičních výrobců značky Etka a Ekoefekt, které jsou vybaveny automatickými hořáky na pevná paliva

 • naše hořáky typů APOLLO: ROTOJET® pro spalování pelet všech druhů a hořák COAL pro spalování uhlí

Představíme

 • hořák APOLLO: ROTOJET® s výkonem 150 kW, jehož uvedení na trh v letošním roce připravujeme

 • kotle spalující hnědé uhlí až do výkonu 600 kW, splňující podmínky Evropské směrnice o ekodesignu

Program pro návštěvníky

 • Během výstavy se můžete přihlásit o povinnou kontrolu kotle řady Biorobot, kterou jsme jako jediní oprávněni provádět (zákon č. 201/2012 Sb. o ochraně ovzduší).

 • Dále můžetet konzultovat se zástupci firmy Systémy s.r.o. druhy paliv pro vystavené hořáky.Přestavby kotlů Etka

Datum konání: 1. 12. 2015

S výrobcem klasických kotlů na tuhá paliva, firmou JAKOS, spol. s r.o., byla dořešena možnost technické úpravy kotlů modelové řady Etka tak, aby do nich bylo možné připojit naše hořáky. Konkrétně:

model kotle vhodné pro typ hořáku ke stažení
ETKA LS 31 ALL PELLETS prospekt.pdf  (1,46 MB)

Zájemcům zašleme na vyžádání podrobnější informace.Peletky z rašeliny

Datum konání: 3. 6. 2015

V květnu byly dokončeny zkoušky spalování pelet, vyrobených z rašeliny.

rotační hořák: HR25, výkon 9 - 25 kW

Optimálním nastavením hořáku (s průběžným kontrolním měřením spalin), bylo pro toto palivo dosaženo výsledků:

 • O2      8,9 %
 • CO 11,8 %
 • CO      90 ppm
 • vypočtená účinnost hořáku 93 %.

Výsledné údaje dokládají velmi dobrý spalovací proces, zřejmě v dostatečné kvalitě pro 5. třídu dle ČSN 303-5: 2012, a platné pro zařízení s automatickým podáváním paliva. Vzhledem k tomu, že měření spalin proběhlo bez účasti akreditované osoby, jde též o neoficiální stanovisko výrobce hořáku.

Palivo, po odladění nastavení parametrů spalování, hoří bez jakýchkoliv nežádoucích efektů, zejména popel se netaví, nespéká. Výhřevnost paliva odpovídá inzerovaným hodnotám. Pelety nejsou navlhavé, lze je zřejmě skladovat ve venkovním porostoru jen pod střechou (nutná ochrana před přímým  deštěm). Vhodné pro předzásobení na příští topnou sezónu.

Zájemcům z řad našich zákazníků nastavíme na požádání k tomuto palivu přesné parametry v elektronickém řízení hořáku, též sdělíme cenu paliva a v případě vážného zájmu i kontaktní údaje na dodavatele paliva.Aquatherm Nitra 2015

Datum konání: 10. 2. 2015 - 12. 2. 2015

Naše firma vystavuje hořáky ROTOJET ® na výstavě Aquatherm Nitra 2015 a to ve dnech 10.2. - 12.2.2015. Najdete nás ve stánku výrobce kotlů Jakos, hala M2, stánek 226. Těšíme se na Vaši účast.Novější 1