Volejte výrobci 736 488 256

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:2 Starší

končící topná sezóna 2015-2016

Datum konání: 31. 5. 2016

Vážení uživatelé a zákazníci,

po ukončení topné sezóny je vhodné nechat si připravit zařízení, zejména hořák na tuhá paliva, k příštímu provozu. Pokud jste si ještě nenechali provést kontrolu technického stavu a provozu zařízení, máte již nejvyšší čas. Podle zákona o ochraně ovzduší č. 201/2012 Sb. jsou všichni provozovatelé kotlových sestav na tuhá paliva povinni na vyžádání předkládat příslušným obecním úřadům doklad o provedení této kontroly. Kontrola se musí znovu opakovat každé dva roky, jinak hrozí podle téhož zákona nemalé sankce (až 20 tis. Kč u nepodnikatelů a až 50 tis. Kč u podnikajících osob). Zákon je již delší dobu účinný, nenechte odstranění závadného stavu až na popud úřadů, může Vás to zbytečně přijít o dost dráže, než když si kontrolu necháte včas provést pracovníky naší společnosti. Kontroly provádíme jako výrobce zařízení. Informujeme Vás také, že žádné jiné společnosti anebo jiným osobám jsme autorizaci k provádění zákonem nařízených kontrol nesvěřili.

Pro další informace a zejména možnost objednání kontroly pokračujte na naši stránku SERVISPozvánka na výstavu Aqua-Therm Praha 2016

Datum konání: 2. 2. 2016 - 4. 2. 2016

Vážení zájemci,

přijďte se podívat na expozici vystavovatele BOKI GROUP, a.s., v hale 2D ve stánku 614.

Co vystavujeme

  • kotle tradičních výrobců značky Etka a Ekoefekt, které jsou vybaveny automatickými hořáky na pevná paliva

  • naše hořáky typů APOLLO: ROTOJET® pro spalování pelet všech druhů a hořák COAL pro spalování uhlí

Představíme

  • hořák APOLLO: ROTOJET® s výkonem 150 kW, jehož uvedení na trh v letošním roce připravujeme

  • kotle spalující hnědé uhlí až do výkonu 600 kW, splňující podmínky Evropské směrnice o ekodesignu

Program pro návštěvníky

  • Během výstavy se můžete přihlásit o povinnou kontrolu kotle řady Biorobot, kterou jsme jako jediní oprávněni provádět (zákon č. 201/2012 Sb. o ochraně ovzduší).

  • Dále můžetet konzultovat se zástupci firmy Systémy s.r.o. druhy paliv pro vystavené hořáky.Přestavby kotlů Etka

Datum konání: 1. 12. 2015

S výrobcem klasických kotlů na tuhá paliva, firmou JAKOS, spol. s r.o., byla dořešena možnost technické úpravy kotlů modelové řady Etka tak, aby do nich bylo možné připojit naše hořáky. Konkrétně:

model kotle vhodné pro typ hořáku ke stažení
ETKA LS 31 ALL PELLETS prospekt.pdf  (1,46 MB)

Zájemcům zašleme na vyžádání podrobnější informace.Peletky z rašeliny

Datum konání: 3. 6. 2015

V květnu byly dokončeny zkoušky spalování pelet, vyrobených z rašeliny.

rotační hořák: HR25, výkon 9 - 25 kW

Optimálním nastavením hořáku (s průběžným kontrolním měřením spalin), bylo pro toto palivo dosaženo výsledků:

  • O2      8,9 %
  • CO 11,8 %
  • CO      90 ppm
  • vypočtená účinnost hořáku 93 %.

Výsledné údaje dokládají velmi dobrý spalovací proces, zřejmě v dostatečné kvalitě pro 5. třídu dle ČSN 303-5: 2012, a platné pro zařízení s automatickým podáváním paliva. Vzhledem k tomu, že měření spalin proběhlo bez účasti akreditované osoby, jde též o neoficiální stanovisko výrobce hořáku.

Palivo, po odladění nastavení parametrů spalování, hoří bez jakýchkoliv nežádoucích efektů, zejména popel se netaví, nespéká. Výhřevnost paliva odpovídá inzerovaným hodnotám. Pelety nejsou navlhavé, lze je zřejmě skladovat ve venkovním porostoru jen pod střechou (nutná ochrana před přímým  deštěm). Vhodné pro předzásobení na příští topnou sezónu.

Zájemcům z řad našich zákazníků nastavíme na požádání k tomuto palivu přesné parametry v elektronickém řízení hořáku, též sdělíme cenu paliva a v případě vážného zájmu i kontaktní údaje na dodavatele paliva.Aquatherm Nitra 2015

Datum konání: 10. 2. 2015 - 12. 2. 2015

Naše firma vystavuje hořáky ROTOJET ® na výstavě Aquatherm Nitra 2015 a to ve dnech 10.2. - 12.2.2015. Najdete nás ve stánku výrobce kotlů Jakos, hala M2, stánek 226. Těšíme se na Vaši účast.Testování nového paliva

Datum konání: 3. 11. 2014

V kotelně, osazené mj. hořákem ROTOJET® 30 kW, byly zahájeny předběžné provozní zkoušky spalování pelet, vyrobených z hnědouhelného prachu. Prozatím byla vyzkoušena zapalovatelnost - pelety se zapalují bez zvláštních obtíží.

Hoří dlouhým plamenem, při vizuální kontrole hlavy komínu nebyl viditelný žádný dým.

Po dokončení zkoušky bude veřejnost seznámena se změřenými veličinami.2 Starší